Wat is een ademende stof voor zonwering?
Een ademende stof is een stof die gekenmerkt wordt door de zogenaamde "loose weave", d.w.z. een weefselstructuur waarbij de weefdraden minder dicht zijn dan bij andere soorten stof, zoals waterdichte stof.
Het resultaat is juist het kenmerkende ademende vermogen dat het zeil frisheid geeft en het " warme cape " effect wegneemt.
Bovendien zijn de zeiloverkappingen die u in deze categorie vindt, gemaakt van HDPE-weefsel, gegarandeerd hagelbestendig.
Ons HDPE ademend weefsel is gemaakt van polyethyleen met hoge dichtheid.
Dit onderscheidt zich door zijn grotere treksterkte dan polyethyleen met lage dichtheid. Deze eigenschap is optimaal voor een zeil, omdat het daardoor maximaal kan worden uitgerekt om eventuele plooien weg te werken, zonder het risico te lopen dat het scheurt.
Onze ademende stoffen
Maanta biedt twee soorten ademende stof van polyethyleen met hoge dichtheid (HDPE en Meshnet). Beide zijn behandeld met anti-schimmel en kunnen door hun eigenschappen zeer snel drogen, zelfs na lange regenbuien.
De twee doeksoorten verschillen van elkaar in hun gramgewicht, d.w.z. hun verhouding gewicht/oppervlakte (g/m2).
De eerste stof, HDPE genaamd, is ademend en maakt deel uit van alle "EasyShade" ademende schaduwzeilen op instapniveau.
Het heeft een gewicht van 180 gr/m² en is nieuw, d.w.z. niet gerecycled. De keuze van deze stof werd gemaakt om een hogere kwaliteit van het garen te waarborgen.
In het EasyShade-model wordt deze stof steeds aangeboden met een cross-cut patroon, d.w.z. met horizontale banden en zeer stevige naden, en in 4 kleurvarianten: ivoor, beige, wolk en grafiet. Er is keuze uit 20 verschillende maten, waaronder vier vormen: driehoek, driehoek rechthoek, rechthoek en vierkant.
Al onze ademende 180 g/m² stof heeft ook een essentiële eigenschap voor een schaduwconstructie: de stof biedt goede UV-bescherming.
Het tweede ademende weefsel, MESHNET genaamd, is een prestigieus technisch weefsel en wordt gebruikt voor de modellen Saill en Solaria.
Het is ook gemaakt van polyethyleen met hoge dichtheid, maar met een hoger gewicht: 320 g/m2.
Deze stof is volledig Made in Italy en ook hier is bewust gekozen voor een maagdelijke stof om een nieuwe en sterke draad te garanderen.
MESHNET is een echt hitteschild, dankzij de brede mazen en het specifieke gewicht laat het de warmte van de grond naar boven door en houdt tegelijkertijd de ruimte onder het zeil geventileerd. Tegelijkertijd houdt het MESHNET doek > 89% van de ultraviolette stralen tegen, een essentieel element bij de keuze van een terraszeil.
Met het "MESHNET" 320 gr/m2 doek, worden in onze magazijnen twee modellen zeilen geproduceerd, 100% "Made in Italy".
Het eerste model in ademend 320 gr/m² materiaal heet "Saill" en wordt gekenmerkt door een kruislings gesneden snit.
Het snijden van de stof gebeurt digitaal door een ultramoderne precisiesnijmachine. Het uiteindelijke stikwerk wordt gedaan door onze ervaren naaisters.
Het tweede model in "MESHNET" stof heet "Solaria" en wordt gekenmerkt door een radiale snit. Wat betekent dit? De stukken stof worden niet in stroken maar in segmenten gesneden en vervolgens radiaal aan elkaar genaaid: de radiale snit werd in 1983 uitgevonden door zeilontwerper Tom Schnackenberg. Het voordeel is dat een correcte en uniforme verdeling van de spanning gegarandeerd is. Externe factoren zoals wind worden door een schaduwzeil met deze snit beter opgevangen.
Zowel de "Saill" als de "Solaria" modellen worden in standaardmaten geproduceerd en kunnen ook op maat worden gemaakt.
Maanta biedt 15 standaardmaten, in rechthoekige, vierkante en driehoekige vormen, in 4 kleuren: ivoor, beige, wolk en grafiet.
Voor op maat gemaakte maten hebben wij een speciale configurator gemaakt waarin u de gewenste afmetingen kunt invoeren.
Klik hier voor toegang!
Bij ademende zeilen hoeft u geen waterafvoerpunt te kiezen, omdat het water door het doek zelf wordt gefilterd.